Betonová pohledová stěrka

Betonová pohledová stěrka, stejně jedinečna jako vy

Minerální designové pohledové stěrky jsou povrchově upravené samonivelační stěrky na bázi cementu – na povrchu jsou opatřené speciálním lakem.
Betonové pohledové stěrky jsou vždy unikátní, bez možnosti kopírování vzhledu. Rozdílná

teplota, vzdušná vlhkost, sluneční záření a další okolnosti nepřipouští opakovat optickou
strukturu povrchu. Na povrchu podlahy tak mohou být viditelné skvrny, šmouhy, stejně jako rozdílné barevné odstíny. Dle zvolené aplikační techniky a použitého nářadí zanechá každý
zpracovatel na podlaze svůj jedinečný rukopis.

Preventivní opatření

V místech dveří a vstupů instalujte dostatečně velké a funkční čisticí rohože, ty musí být
pravidelně čištěny, resp. včas vyměněny. Tímto zabráníte hrubému znečištění a snížíte riziko mechanického poškození podlahy. Dbejte na používání vhodných podložek pod nábytkem a židlemi. Pod kolečkové židle používejte ochranné podložky. Poškozená či nevhodná kolečka židlí trvale poškodí povrchovou ochrannou vrstvu podlahy. Vyhněte se působení vlhkosti na stěrku, po delší době může zapříčinit vznik skvrn.

Informace ke stažení o betonové pohledové stěrce.

Betonová pohledová stěrka – Style Base

Penetrace STYLE BASE je připravena k okamžitému zpracování, slouží jako základový nátěr i jako bariéra proti vlhkosti do max. 3,5 CM-%. Určeno na savé potěry na bázi cementu.

Betonová pohledová stěrka – Style floor

Rychlá, prémiová stěrková hmota pro vytvoření designové pohledové podlahy s mimořádně hladkým povrchem s nepatrným pnutím. Pro tloušťku 4–15 mm v jednom pracovním kroku.

Příprava podkladu pod betonovou pohledovou stěrku

Systém lze úspěšně aplikovat prakticky na všechny běžné stavební podklady, jako beton, anhydrit, vápenocementové a sádrové omítky, konstrukční dřevoštěpkové a dřevovláknité desky (OSB, MDF, Durelis atd.), sádrovláknité desky ( Fermacell, Rigips atd.), sádrokarton, umakart, stávající obklady a
dlažby, ocel a sklo.
Výjimkou jsou prakticky všechny druhy plastů.
Pro různé typy podkladů a stupně zatížení je potřeba volit různé způsoby přípravy podkladu, zejména je nutno charakteru podkladu přizpůsobit typ použité penetrace, nebo adhezního můstku. Ideální přípravou podkladu před aplikací na stěny, která zajistí stabilitu, stejnoměrnou nasákavost, přídržnost a neovlivní negativně samotné tuhnutí a zrání stěrek je flexibilní lepící stěrka vyztužená sklotextilní síťovinou. Na podlahy je optimálním řešením použití kvalitní, tj. dostatečně pevné nivelační hmoty (C25/F7).

Uzavření povrchu

Stěrka na cementové bázi má otevřenou strukturu a je tedy nasákavá. Vzhledem k požadavkům na odolnost vůči vodě, mastnotám, vnikání nečistot, následné údržbě a omyvatelnosti existuje celá škála možností, kterak stěrku uzavřít.
Je proto ideální variantou nejen na podlahy,ale také do koupelen, nebo sprchových koutů. Vizuální charakter a trvanlivost epoxidových stěrek lze také upravovat pomocí několika pečetících a údržbových přípravků.
Výsledný efekt může být matný, polomatný nebo lesklý. Struktura může být difúzně otevřená nebo naopak zcela uzavřená.
Zejména však u podlah je nutné dbát na dostatečnou mechanickou a chemickou odolnost a zvolit vhodnou ochranu proti poškození povrchu.

Realizace

[foogallery id=“13452″]