Dřevěné třívrstvé podlahy

Králem mezi podlahovými materiály zůstává dřevo. Tento zázračný materiál, přístupný, snadno opracovatelný, esteticky a elegantně působící, příjemný na dotek i pohled, barevně různorodý, všestranně využitelný, provází člověka po celý život při výstavbě svého obydlí od základů až po střechu.
Dřevěné podlahy to je kouzlo dřeva a jeho neopakovatelná vůně, vzhled a příjemný povrch patří mezi nejvíce ceněné vlastnosti. Díky přirozenosti, kráse a teplu, které vyzařuje, není žádným překvapením jeho přetrvávající trendovost a nadčasovost.
Dřevo je stále populární materiál v interiéru, který působí teplo a útulně, pokud se v něm nachází větší dřevěná plocha. Dominantou domu nebo bytu může být podlaha z klasických dřevěných masivních parket nebo velkoplošná dřevěná plovoucí podlaha, která se hodí ke každému zařízení.
Pro člověka jsou dřevěné podlahy příjemné svou nášlapnou elasticitou.
Po dřevě se velmi příjemně chodí
Chrání naše končetiny při chůzi a při nárazech
Zabraňuje únavě svalů a vazů
Udržuje teplo a dobře zvukově izoluje
Navíc při současných alergiích, které se vyskytují prakticky v každé rodině, bývá dřevěná podlaha doporučená právě ze zdravotního hlediska.
Uvedené vlastnosti předurčují dřevěné podlahy zejména do ložnic, dětských a obývacích pokojů.

Přírodní dřevo má totiž vynikající vlastnosti, které oceníte i po mnoha letech.
Moderní technologie a možnosti, které nabízí tvrdé dřevo s olejování povrchovou úpravou pomohou vytvořit exkluzivní podlahy. Výsledkem je nenapodobitelná masivní dřevěná podlaha, Vaše volba, Vaše jedinečnost …
Dřevo hraje prim už stovky let a jinak tomu není ani u podlah. Přesvědčit se o tom můžete například při návštěvě hradů a zámků, kde se tyto skvosty dochovaly již po celé generace. Díky svým vlastnostem a jedinečnému designu si je vybírá stále více zákazníků a dokáží uspokojit i ty nejnáročnější. Dřevo je přírodní recyklovatelný materiál a vyniká vlastnostmi, které nedokáží jeho imitace napodobit. Mezi výhody patří regulace vzduchu, díky které nevyvolávají alergie, vynikající tepelná i zvuková izolace, dlouhá životnost a možnost renovace. Dřevěné masivní podlahy jsou tvořeny prkny, které jsou vyráběny z jednoho kusu dřeva, což zaručuje jejich jedinečný a originální vzhled. Díky tomu nikdo jiný nebude mít stejnou podlahu jakou máte vy. Co se povrchových úprav týče, je povrch ošetřen voskem, olejem či lakem, tím jsou chráněny před poškozením, poškrábáním a usnadňuje to péči o ně. Lakování podlah je nejčastěji využívanou povrchovou úpravou, lze zvolit lesk, mat i polomat. Voskování a olejování je ekologičtější variantou lakování a podporuje dýchání dřeva. Péče o masivní dřevěné podlahy je jednoduchá, stačí zamést či vysát a setřít mopem nebo vlhkým hadrem. Jednou za čas je dobré podlahu ošetřit speciálními přípravky, kterých je v dnešní době na trhu velké množství.
Díky široké škále druhů dřeva, ze kterých se masivní dřevěné podlahy vyrábějí, se hodí do každého interiéru. Mezi nejoblíbenější dřeviny patří například dub, buk, javor, jasan, ořech, třešeň, ale také bambus a exotické dřeviny jako jsou například jatoba a merbau. Formáty provedení mohou být masivní prkna, parketové vlysy či mozaika. Jejich pokládka se nejčastěji provádí celoplošným lepením k podkladu a jsou pevně fixovány ke zdi. Dalšími možnostmi pokládky jsou lepení peru v drážkách a montáž na rošt. Šikovnější kutilové si s pokládkou dokáží poradit sami. Nicméně je vhodnější to přenechat odborníkům a předejít tak komplikacím, protože dřevěná masivní podlaha se musí nechat před pokládkou aklimatizovat, musí být správně připraven podklad a povrchové úpravy se často dělají až nakonec po pokládce. Důležité jsou teplota prostředí a vlhkost. Teplota prostředí by se měla pohybovat okolo 18 – 22°C a vlhkost mezi 40 – 60%. Masivní dřevěné podlahy nejsou na dotek ledové, ale jsou příjemné. I když skvěle izolují teplo, tak je možné u některých typů dřeva podlahové vytápění. Svojí jedinečností a nadčasovostí skvěle zapadnou do každého interiéru, ať už to bude novostavba, byt nebo chalupa. Dřevo domov příjemně provoní a dodá mu punc luxusu.