Vinylové podlahy

Vinylové podlahy lepené poskytují majitelům ideální uživatelské vlastnosti.
   
Vinylové plovoucí podlahy mají stukturovaný povrch, který vytváří 3D efekt, takže plovoucí podlaha vypadá přirozeně a elegantně
 
Vinylová plovoucí podlaha se ideálně hodí i do nejnamáhenějších prostor Vašeho domava, jako je kuchyňský kout a obývací podkoj. Vzhledem k vysoké odolnosti vinylu je vinylová plovoucí podlaha ideální do domácností se čtyřnohými mazlíčky. Zvířatům nekloužou tlapky a Vás neobtěžuje hlasité klapání drápků.
Vinylové plovoucí podlahy jsou z materiálu, který je také označován jako PVC. S tímto názvem si nejspíš vzpomenete na nevzhledné PVC podlahy ve starých bytech, nicméně s dnešními vinylovými podlahami se nedají srovnávat. Skládají se z několika vrstev – první vrstva tvoří pevný a odolný základ, který dobře izoluje teplo a zvuk, druhá vrstva je designová a třetí vrstva je vrstva ochranná. Podlahy mají dlouhou životnost, jsou pružné, cenově dostupné, vysoce odolné proti mechanickému poškození a poškrábání, takže je jistě ocení všichni, kteří mají malé děti nebo domácí mazlíčky. Vyznačují se mimořádnou tepelnou izolací a zvukovou izolací – takzvaného kročejového hluku. Jejich údržba je snadná a vystačíte si s běžnými úklidovými prostředky nebo můžete zvolit přípravky speciálně určené na vinylové podlahy. Díky množství dekorů se hodí do každého interiéru domácností i komerčních objektů. Vzhledem k jejich univerzálnímu využití můžete vinylovou plovoucí podlahu umístit do dětského pokoje, ložnice, obývacího pokoje, ale také do kuchyně či koupelny, což umožňuje varianta s voděodolným zámkovým spojem a u některých typů se doporučuje použít i vhodnou parozábranu.
Údržba vinylové plovoucí podlahy nevyžaduje žádné velké úsilí, stačí pouze dodržovat pár zásad péče o vinylovou plovoucí podlahu a užívat si krásy a komfortu nového bydlení.

Vinylové podlahy jsou jednoznačně univerzálním řešením do jakékoliv místnosti ve vaší domácnosti. Podle úrovně zátěže nášlapné vrstvy je můžete umístit i do nejčastěji využívaných bytových i komerčních prostor a podle jejich voděvzdornosti i do vlhkých místností, jako jsou koupelny, kuchyně a WC. Jsou vysoce odolné vůči oděru, mechanickému poškození a některé řady dokonce odolají i hrám a výtvarnému umění Vašich nejmenších. Mezi další bezesporné výhody vinylových podlah patří pružnost, měkkost, hřejivost, útlum zvuku, možnost podlahového vytápění a jejich snadná údržba. Některé vinylové podlahy mohou svým barevným provedením a strukturou dokonale imitovat přírodní dřevo a to dokonce tak věrně, že je na první pohled i dotek jen těžko rozeznáte odpravého dřeva. Jiné věrně imitují kamenné motivy, beton či dlaždice.Vinylové podlahy se prodávají v lepené i plovoucí variantě. A stejně jako u jiných podlah je důležitá jejich správná pokládka a následná péče. Navštivte náš showroom v Praze 2 na adrese Slavíkova 29, kde si na vlastní oči můžete prohlédnout jednotlivé druhy a kolekce vinylových podlah. Rádi Vám poradíme s výběrem Vaší vysněné podlahy.

Kam se tyto podlahy hodí

Vinylová vrstva na povrchu dodává podlaze nejen exkluzivní vzhled, ale i vysokou pevnost a odolnost proti opotřebení. Vinylcork je tak předurčen pro použití i do komerčních prostor a do nejvíce exponovaných místech v domácnosti, jakými jsou vstupní chodby, haly či kuchyně. Díky atraktivnímu vzhledu bude ozdobou všech obytných zón.

Vinylcorkové podlahy i na schody

Velkou výhodou těchto podlah je možnost použít je i na schody. Schody by měly splňovat základní funkční, bezpečnostní, ale i estetické požadavky. Nejsou pouze prostředkem, který umožňuje pohybovat se mezi podlažími, ale v moderním interiéru jde o výrazný estetický prvek. Schodové profily VINYLSTEP mají moderní vzhled, bezpečné oblé hrany, jsou vysoce odolné proti poškrábání a oděru a mají protismykovou úpravu. Výhodou takového schodiště je, že při chůzi nevrže ani nepraská.

Jak se materiál Vinylcork udržuje

Vinylové plovoucí podlahy nevyžadují mimořádnou údržbu, lze je vytírat běžně dostupnými úklidovými prostředky a teplou vodou. Pro oživení doporučujeme používat prostředky s přírodními vosky a oleji.

Výhody vinylcorkových podlah:

 • velký výběr atraktivních dekorů – imitace dřeva, kamene či betonu,
 • mimořádná trvanlivost – třída zátěže 32,
 • špičková kvalita provedení celé lamely,
 • dvojitá vrstva korku v lamele dodává pružnost, pocit „teplé podlahy“, tepelnou a zvukovou izolaci – útlum kročejového hluku,
 • vinylové plovoucí podlahy jsou opatřeny špičkovým podlahovým zámkem UNICLIC
 • nosná deska lamely je vysoce kvalitní HDF deska odolná proti vlhkosti,
 • ochranný systém JointShield chrání hrany proti vlhkosti – každá lamela má impregnovaný zámek,
 • integrovaná spodní ochranná vrstva korku s antibakteriální ochranou,
 • vhodné pro podlahové topení.

Základní technické údaje:

 • třída zátěže: 32,
 • rozměry lamely: 910 x 194 x 10,5 mm nebo 1164 x 194 x 10,5mm,
 • hustota 910 kg/m3,
 • útlum kročejového hluku 17 dB,
 • další technické parametry viz katalog přírodních podlah.

Průřez lamelou:

 • svrchní vrstva: 2 mm luxusní vinylová vrstva (0,33 mm nášlapná vrstva) s integrovanou mikrokeramickou technologií a antibakteriální ochranou,
 • 1 mm aglomerovaná korková zvuková izolace,
 • 6 mm HDF deska s vysokou hustotou 880 kg/m3 – odolná proti vlhkosti,
 • na hranách – ochranný systém JointShield ochrana proti vlhkosti,
 • 1,5 mm integrovaná korková podložka s antibakteriální ochranou.

Tyto a další dekory si můžete prohlédnout u nás na vzorkovně.