Renovace masivních podlah a parket

Rekonstrukce a renovace parket a masivních podlah

Dřevěné masivní podlahy se řadí mezi ty s nejvyšší životností, ale stejně tak jako u ostatních podlah se na nich i přes důslednou péči projeví jejich užívání. Naštěstí existuje řešení, díky kterému nemusíte pořizovat podlahu novou nebo podlahu skrývat pod kobercem a tím řešením je jejich rekonstrukce, kterou je dokonce možné provádět opakovaně. Díky ní znovu vdechnete své staré podlaze život. Jak bude rekonstrukce probíhat se určí při důkladném posouzením jejího stavu. Podlaha,která vrže, hýbe se, či má velké spáry bude potřebovat renovaci rozsáhlejší než podlaha, která má na povrchu škrábance nebo vybledlý lak. V případě mírného poškození podlahy se přebrousí vrchní vrstva laku a zbaví se nečistot, následně se přetmelí, jemně obrousí a nakonec přelakuje.
Stejně jako u masivních dřevěných podlah, tak i u dřevěných parket je možné provádět jejich několikanásobnou renovaci a rekonstrukci. Ta se zpravidla provádí jednou za 10 až 20 let, záleží samozřejmě na jejím opotřebení. Na jejím opotřebení také záleží postup, jakým se podlaha bude renovovat. V konečném výsledku bude podlaha jako nová a může se dokonce změnit vzhled podlahy jejím obarvením v nejrůznějších odstínech či mořením. Při mírném opotřebení se důkladně zbrousí povrch podlahy v minimálním rozsahu a to do hloubky 1 mm, zatmelí, jemně přebrousí a nakonec se nanese vrstva laku nebo oleje. Mírným poškozením se rozumí například škrábance, poškozený lak atd.


Renovace dřevěné masivní podlahy a parket

Aby rekonstrukce domu byla opravdu na celý život, je třeba začít od podlahy. Existuje mnoho různých způsobů a variant a je třeba zohlednit celkovou konstrukci a stáří domu. Ve starých domech se nejčastěji uplatňuje nové vytvoření záklopu pomocí OSB desek. Vytvoří se tak rovná a tuhá podlaha, která slouží jako kvalitní základ pro jakoukoliv podlahovou krytinu.
Ne vždy je nutné přemýšlet o výměně celé podlahy. V mnoha případech stačí staré parkety či jinou masivní dřevěnou podlahu zbrousit, spáry vytmelit a opatřit novou povrchovou úpravou. Podlaha se znovu rozsvítí v celé své kráse!

Ukázka renovace 60 let starých parket

[foogallery id=“11344″]

Ukázka renovací dřevěných podlah

[foogallery id=“11353″]